Další z novinek pro tento rok z dílny Acepac je malá rámová brašna trojúhelníkového tvaru. Proto také ten název triangle frame bag. Brašna menšího objemu, ale přesto se z ní může stát velký pomocník. Nyní se na ni podíváme blíže a podrobněji.
Novinkou jsou pro letošní rok nově použité materiály pro výrobu brašen Acepac. Tím je v současné době Nylon robic a jak jsem již psal v článku “Novinky Acepac”, bylo tím dosaženo vyšší odolnosti a zároveň snížení váhy. Další inovací je popruh po celém obvodu brašny, který je vyroben z hypalonu a celý, včetně otvorů pro suché zipy, je řezaný laserem. Díky tomu je upevnění na rámu podstatně stabilnější, než tomu bylo dříve. Na pravé straně brašny naleznete voděodolný zip YKK, který je osazený dvěma jezdci. Uvnitř brašny najdete hlavní komoru, která je vybavena na boční straně síťovanými kapsami a samozřejmostí je kontrastní vnitřní podšívka kvůli lepšímu přehledu. Po celém obvodu je brašna polstrovaná, aby nedocházelo k poškození rámu či uložených věcí. Nic víc, nic míň.
Brašna se k rámu přidělává pomocí pěti suchých zipů, jejichž umístění si vyberete dle vašich potřeb. Výhodou je, že brašnu díky svému tvaru a možnosti ji otočit o 180 stupňů, lze umístit téměř na jakékoliv kolo. Ať už je to gravel, hardtail nebo silnička. Na celoodpružené kolo, to vzhledem ke své velikosti nepůjde. Tedy na mé, horizontálně odpružené kolo, se brašna nevejde avšak na rámy s vertikálně umístěným tlumičem, by to nemusel být problém.
Upnutí brašny je jednoduché a velice rychlé. Délku suchých zipů lze upravit jejich zkrácením. Já jsem pro jistotu délku zachoval. Přeci jen těch kol používám víc a už se mi několikrát stalo, že jsem si zipy přizpůsobil na ocelový rám, pak jsem chtěl brašnu použít na karbonový a sucháče byly krátké. Ale záleží jen na vás. Díky hypalonu a technologii řezání brašna drží v rámu poměrně stabilně a to i přesto, že jsem ji uchytil pouze čtyřmi zipy. Objem dvou litrů je na denní ježdění více než dostačující a díky vnitřním kapsám, nikde nic nehledáte. Bez větších problémů jsem do brašny dal náhradní díly, nářadí a ještě k tomu přibalil větrovku a náhradní rukavice.
Voděodolné zipy jsou výborné, jako celé zpracování Triangle frame bagu. Brašnu jsem vystavil těm nejhorším podmínkám, které u nás na severu letošní zimu a začátek jara panovaly a musím říct, že obstála na jedničku. Na to, že brašna schytá od předního kola pořádnou nálož vody a bahna, nikde neprotekla, že by v ní byl bazén. Pouze jednou za vytrvalého deště se začala objevovat vlhkost uvnitř brašny a to v místě švů. Výrobce taky netvrdí, že je nepromokavá, že?
Co bych brašně vytknul jsou zipy. Já vím, protiřečím si, neb pár vět nazpět tvrdím, že zipy jsou výborné. Vzápětí vám tento protimluv vysvětlím. Zipy jsou totiž tak kvalitní, že je sice jednou rukou otevřete, ale jednou rukou je nezavřete. Ať jsem hledal jakýkoliv způsob zavření, jednou rukou se mi to prostě nepovedlo. Holt, vše má své pro a proti.
Dále bych uvítal otvor pro vyvedení kabelu, třeba od powerbanky. To mi docela chybělo. Vyřešil jsem to nedopnutím zipu, protože krycí léga jezdce je dostatečně velká. Ale třeba v příští verzi bude speciální otvor. Jak znám Acepac, není všem inovacím konec.
Triangle frame bag mě mile překvapil a vlastně ho na svém Surly používám dennodenně. Na jednodenní výlety a na bikepackingové ultra lehké švihy, je to brašna k pohledání a jak jsem psal úvodem, ač malá, tak zároveň velká.
Závěrem ještě dodám, že za brašnu o objemu dvou litrů (já bych do ní dokázal narvat i 2,5 litru, ale nebudu s výrobcem polemizovat) a váze 133 gramů (váženo) zaplatíte přijatelných 990,- Kč. A to se vyplatí.
Příště se podívám na zoubek brašně Fuel bag, která je ještě o chlup lepší. To vám mohu sdělit již nyní.
- zpracování
- cena
- ač pouze vodě odolná, tak vydrží fakt hodně
- síťované vnitřní kapsy
- není vhodná pro všechny typy celo odpružených kol
- nelze zavřít jednou rukou
Cena
990,- Kč
Hmotnost
133 g
Materiál
Nylon robic
Diskuze