Náš host 16. 9. 2024

Jakou ledvinku na bikepacking? Záleží kolik věcí do ní potřebujete dát. Ale bacha na váhu, ať vás pak nerozřeže vejpůl. Tahle od Raphy vás s nadsázkou nařízne, když si stoupnete do pedálů a dokončí když sesednete z kola.

Jakou ledvinku na bikepacking? Záleží kolik věcí do ní potřebujete dát. Ale bacha na váhu, ať vás pak nerozřeže vejpůl. Tahle od Raphy vás s nadsázkou nařízne, když si stoupnete do pedálů a dokončí když sesednete z kola.

Vyrobená je z odolného Ripstop recyklovaného nylonu. Díky tomu a aquaguard zipům se do ní voda dostává velice těžce. Zažil jsem v ní pár deštivých hodin na posledním bikepackingu ve Slovinsku a zatím zůstala nepromokavá. Kapacita kapes na zip činí hezké 3l, co znamená dostatek místa pro kopu drobností. Hlavní kapsa má uvnitř několik gumiček, které slouží k organizaci převážených věcí. Stabilně a přehledně v ní tedy převezete třeba lžičku, nůž, čelovku, nářadí, gely nebo tyčinky a nemusíte složitě vždy všechno vyndávat a nikde nic nebouchá o sebe.  

Přední, menší kapsa je ideální na převoz třeba dokladů, nebo klíčů a to i díky háčku uvnitř.

Skvělá vychytávka, která by měla být povinností všech výrobců, je stahovací šňůrka na vrchu ledvinky. Díky konstrukci a detailně domyslenému přístupu do hlavní kapsy přes zip v přední části ji tam inženýři v Británii mohli dát. Za co mají určitě plusové body. Taková gumička se hodí vždy. Třeba na špinavé oblečení, které nechcete strkat do brašny, nebo rohlíky 🙂 Nejzásadnější mi ale přijde poslední vychytávka. Tou jsou postranní kapsy na lahve, s popruhy s přezkou k zajištění, aby někde v terénu nevypadly a vaše pití bylo v bezpečí. Pohodlně do nich vejdete dva 600-700ml bidony. 

Váha prázdné ledvinky činí slušných 310 gramů.

Ledvinka má na zádové části tři měkké, perforované polštářky. Díky tomu i když je plná k prasknutí tak na zádech a bocích netlačí. Směrem k břichu přechází nylonový pásek s klasickou přezkou se stahováním, jednoduchý. Tady se návrháři nepředřeli. Přivítal bych zásadně širší pásek, který by neměl tendenci se tolik zařezávat, když ledvinka sklouzne níž z beder. Co se třeba děje často když chodíte ze sedla nahoru a zpátky. V sedě v cyklistické pozici mi nějak zásadně nevadila, i když byla plná. Přezka je vepředu na břiše cítit, ale ne nijak zásadně. Horší to je fakt ve stoje a úplně špatně když slezete z kola. První co vás napadne když se narovnáte, je ji sundat. Pořád se bavíme o plně naložené ledvince s bidony z obou stran. Jednoduše bych uvítal lepší řešení u ledvinky, která má v názvu slovíčko trail, co je synonymum častého střídání pozic. Na toto v zásadě trpí asi všechny ledvinky, i když všechny na trhu jsme nezkoušeli.

Kupříkladu Apidura má lépe a pohodlněji vyřešenou přední část s upínáním, ale nemá takový objem a hlavně dvě postranní kapsy na bidon. 

Když nechcete baťoh, brašny už jsou plné, ale vy potřebujete nacpat někam vodu, nářadí, lékarnu, jídlo nebo jiné drobnosti. S cenovkou v rozpětí 1500 – 2000kč se tato ledvinka jeví jako dobrá volba. Chtělo by to, ale udělat pohodlnější upínací část a taky přidat barevné varianty.

Cena
1.750,-

Hmotnost
310 g

Rozměry
3 l

Materiál
Ripstop

SHARE
  • 1.750,-
  • 310 g
  • 3 l
  • Ripstop

support:
inzerce inzerce